Of een indextracker het beter doet dan een actief beheerd fonds is voor mij nog geen uitgemaakte zaak.
Lang heb ik getwijfeld aan de woorden van John Bogle ( ex ceo van de Vanguard Group ) die stelt dat in de praktijk slechts 4 % van de fondsbeheerders in staat zijn om over een lange periode de markt te overtreffen. 96 % blijkt daartoe dus niet in staat !
In mijn zoektocht naar goede fondsen ben ik op dit moment het geannualiseerde rendement gaan berekenen van vele fondsen sinds januari 2003 ( het dieptepunt van de vorige crisis ): Uit een lijst van toch al meer dan 200 fondsen met minstens 4 sterren Morningstar en AA-rating van S&P heb ik er amper een twintig tal kunnen vinden die een rendement halen dat 4 % rente per jaar overtreft.
Ik stel mij dan ook de vraag of die andere fondsbeheerders wel waard zijn dat men hen die riante vergoedingen blijft betalen ?
Wat heb ik aan een fondsbeheerder die me komt vertellen dat hij de benchmark heeft geklopt maar ondertussen 30 à 40 % van mijn kapitaal is kwijtgeraakt ?
Een uitleg hebben ze allemaal, een goed beheer lijkt echter veem moeilijker......