De vijf nieuwkomers in IEX Fonds 40

Anderhalve maand geleden maakten we de vijf fondsen bekend die per 1 januari 2012 uit de IEX Fonds 40 verdwijnen. De afgelopen weken kwamen in vijf afleveringen de genomineerde fondsen voor de opengevallen plaatsen voorbij. Inmiddels is het oordeel geveld en kunnen we de vijf nieuwkomers in de fondsenindex voorstellen.

De mutaties zijn per 1 januari van kracht en op dat moment vindt ook de jaarlijkse herweging plaats, waarbij het gewicht van alle 40 fondsen teruggebracht wordt tot 2,5% van de index. En dan nu - ‘Bonsoir Luxembourg, may we have your votes please’ - de nieuwkomers, waarbij vermogensbeheerder Invesco overduidelijk de ‘douze points’ binnensleept.

De nominatie-columns kunt u hier teruglezen:

  

 


Peter van Kleef is hoofdredacteur van IEXProfs. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Klik hier voor een overzicht van Van Kleefs actuele beleggingen. Uw reactie is welkom op peter@iex.nl

Lees ook

Sûr place voor IEX Fonds 40

21-May-12 13:15 - IEXProfs Redactie

Typische 0-0 maand wordt door de IEX Fonds 40 toch nog met minimale winst afgesloten. Spreiding deed zijn werk.

IEXFonds 40 houdt winst keurig vast

02-Apr-12 17:15 - Peter van Kleef

De IEX Fonds 40 weet in maart de winst te consolideren, ondanks sell off in commodities: +7,11% in het eerste kwartaal.

Reacties

Er zijn (nog) geen reacties geplaatst.

Plaats een reactie

Meedoen aan de discussie?

Word nu gratis lid of log in met je emailadres en wachtwoord

Beleggingsfondsen Meer

Recordstart voor ETF-sector

13 Apr - IEXProfs Redactie

Het eerste kwartaal is de beste start van een jaar ooit geweest voor de ETF-industrie, meldt BlackRock.

Opinie Meer

Hedgefunds gokken op zwakke euro

15:15 - IEXProfs Redactie

De euro verkeert al langer in zwaar weer, speculanten gokken momenteel massaal op een zwakkere Europese munt.