hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Pictet verlaagt aandelenadvies nog verder

Pictet verlaagt aandelenadvies nog verder

Pictet AM is voor de rest van het jaar nog pessimistischer geworden over aandelen dan het al was. Regionaal zijn aandelen uit China, andere opkomende markten én Zwitserland nog het meest koopwaardig. Telecombedrijven, banken en nutsbedrijven kunnen ook worden gekocht.

12 mei 2025 07:45 • Door IEXProfs Redactie

Pictet Asset Management verkeert in de risk-off-modus. Het is volgens de Zwitserse assetmanager goed mogelijk dat de volatiliteit van de eerste vier maanden een voorbode is voor meer onrust, omdat de gevolgen van de handelsoorlog nog niet te overzien zijn.

Pictet verwacht vooral in de VS een tragere economische groei en lagere bedrijfswinsten. Maar ook andere landen zullen te maken krijgen met tegenwind. Voor Amerikaanse bedrijven gaat Pictet uit van een winstgroei van 2% in plaats van de 10% waar analisten gemiddeld op uitkomen.

Vanwege het hogere beleggingsrisico is het algemene advies voor aandelen verlaagd van neutraal naar onderwogen en dat voor cash verhoogd naar overwogen. Obligaties blijven voorlopig op neutraal staan tot er meer duidelijkheid is over hoe hard de economie terugzakt en wat de gevolgen daarvan zijn voor de inflatie.

Onzekere factor

De grote onzekere factor blijft het Amerikaanse handelsbeleid. Zoals het er nu voor staat komt het gemiddelde effectieve Amerikaanse importtarief uit op 13,6%. Uit de modellen van Pictet komt naar voren dat dit de inflatie met 1,7% omhoog duwt en de bbp-groei met eenzelfde percentage omlaag zet.

Aangezien er ook positieve krachten inwerken op de Amerikaanse economie, zoals meer binnenlandse productie in de VS vanwege substitutie-effecten, komt Pictet toch nog uit op een groei van 1,3% dit jaar.

Het vervelende is dat de vooruitzichten voor 2026 niet veel beter zijn omdat de Fed vanwege de hardnekkig hoge inflatie weinig ruimte heeft voor een lagere rente en de overheid weinig ruimte heeft vanwege de hoge staatsschuld.

Uitzondering China

De Europese Unie zit wat dat betreft (begroting en rente) in een betere situatie. Toch blijven Europese aandelen op neutraal vanwege de zwakke economische uitgangspositie.

Voor China geldt dat het van alle landen waarschijnlijk het hardst getroffen wordt door de Trump-tarieven (zoals ze nu bekend zijn). Toch is Pictet redelijk positief over de Chinese economie vanwege de opwaartse trend bij de consumentenuitgaven en stimuleringsmaatregelen van de overheid.

Samen met de lage waarderingen van aandelen is dat reden voor Pictet om toch positief te zijn. Ook aandelen uit andere emerging markets staan hoog op het verlanglijstje van Pictet, net zoals dat geldt voor de redelijk defensieve Zwitserse markt.

Andere koopkandidaten

Op sectorniveau gaat de voorkeur uit naar typisch defensieve aandelen zoals telecom en nutsbedrijven, maar ook Financials zijn nog koopwaardig.

Op de obligatiemarkt springen bedrijfsobligaties uit emerging markets en euro high-yield eruit als gunstig geprijsd. Verder zit Pictet overwogen in goud.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 04 feb Opkomende markten bieden aantrekkelijk instapmoment
  • 08:20 Winterspelen en beurzen gaan beide voor goud
  • 27 jan Groeimomentum verschuift naar opkomende markten
  • 14 jan Het einde van de veilige haven
  • 14 jan Aandelen EM maken eindelijk hoge verwachtingen waar

Onderwerpen

  • Obligaties
  • aandelen
  • Beleggen in goud

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 jan
    "Vermogensbeheer vereist tegenwoordig een bredere blik"
  2. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  3. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 12 mei 2025 07:45 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Goud is dus niet langer een veilige haven
  2. RBC Bluebay ziet juist wel kansen in langlopende Japanse obligaties
  3. Must read: Japanse premier Sanae Takaichi heeft gegokt en gewonnen
  4. Must read: Big tech geeft miljarden uit en dat maakt beleggers bang
  5. Must read: Winstontwikkeling is duidelijk het probleem niet
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  3. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  4. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even
  5. Rentedaling helpt real assets uit dal

Meest gelezen

  1. Must Read 09:45

    Must read: Goud is dus niet langer een veilige haven
  2. Must Read 06 feb

    Must read: Big tech geeft miljarden uit en dat maakt beleggers bang
  3. Must Read 05 feb

    Must read: Winstontwikkeling is duidelijk het probleem niet

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 09 feb

    Van greenwashing naar greenhushing

    ESG- en Impactspecialist Judith Sanders van ABN AMRO MeesPierson ziet de duurzaamheidsinspanningen van bedrijven gewoon doorlopen. Wel worden deze inspanningen niet langer prominent uitgedragen.

  • Impactbeleggen 05 feb

    "Duurzaam beleggen is in het afgelopen jaar fundamenteel veranderd"

    Volgens Holly Turner, klimaatspecialist van Schroders Capital, hebben politieke polarisatie en macro-onzekerheid de discussie over impactbeleggen niet stilgelegd maar juist aangescherpt. Aan impactbeleggers de taak om te laten zien wat ze doen, waarom ze dat doen, en vooral, wat het oplevert.

  • Impactbeleggen 04 feb

    Natuurlijk kapitaal: van gratis goed naar serieuze beleggingskans

    Gautier Quéru, wereldwijd hoofd Natural Capital bij de Franse duurzame vermogensbeheerder Mirova, onderdeel van Natixis. Quéru beschouwt beleggingen in natuurherstel als een even noodzakelijke als kansrijke stap naar een veerkrachtige economie.

  • Impactbeleggen 02 feb

    De groeiende waarde van schaarser wordende Europese landbouwgrond

    Wie in landbouw investeert, koopt geen abstract rendement maar een stukje werkelijkheid. BNP Paribas AM laat zien hoe voedselproductie, biodiversiteit en kapitaal onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. De beleggingscase is ijzersterk.

  • Impactbeleggen 30 jan

    Hoe pensioenvermogen het positieve verschil maakt

    Private equity, private debt, duurzame vastgoed en landbouw en social bonds helpen alle op hun eigen manier om gezondheid, kansengelijkheid en de leefkwaliteit te verbeteren. De specialisten van Achmea IM schetsen de voor- en nadelen van de verschillende beleggingsvormen.

  • Impactbeleggen 22 jan

    Amundi's 6 duurzame beleggingsconvicties van 2026

    Het Franse Amundi schetst de zes belangrijkste ontwikkelingen in het duurzame beleggingslandschap.

Meer Impactbeleggen
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2026 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2026 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group