hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Nieuws  /  Amerikaanse staatsobligaties geven een prima rente

Amerikaanse staatsobligaties geven een prima rente

Pimco verwacht dat 10-jarige Treasuries de komende jaren tussen 3,75% en 4,75% geven. Alles aan de bovenkant van de bandbreedte is een koopsignaal.

17 april 2025 08:20 • Door IEXProfs Redactie

“Voor ons blijven de obligatierendementen aantrekkelijk en kunnen ze als buffer dienen onder verschillende economische omstandigheden, zelfs als de inflatie boven de doelstellingen van de centrale banken blijft.” Dat zeggen fondsmanager Mike Cudzil en econoom Tiffany Wilding van Pimco in een market update.

Pimco – de grootste obligatiebelegger ter wereld – is vooral positief over Amerikaanse staatsobligaties. Er is begrip vor de onrust onder beleggers, maar rentepercentages zoals we die de laatste twee weken zagen, zijn niets anders dan een koopsignaal, denkt Pimco.

Massale kapitaalvlucht niet voorzien

Het feit dat Donald Trump de wereld bestookt met handelstarieven zal niet zonder gevolgen blijven. Het zal de inflatie in de VS omhoogduwen en de economische groei temperen. De Federal Reserve heeft bovendien minder ruimte om de rente te verlagen dan in veel andere landen.

Maar er is volgens Pimco geen reden om aan te nemen dat er dramatische dingen staan te gebeuren, zoals een massale kapitaalvlucht uit de VS. Pimco wijst onder andere op de gezonde vraag naar Treasuries de laatste tijd voor nieuwe emissies.

Liever langere looptijden

Pimco ziet ook geen reden om zijn lange-termijnverwachting voor de 10-jaarsrente te veranderen. Deze ligt nu in een bandbreedte van 3,75%-4,75%. Aangezien we nu licht aan de bovenkant van die range zitten, is dat een koopsignaal.

De vermogensbeheerder (een dochter van verzekeraar Allianz) grijpt de gestegen lange rente verder aan om de duration van de portefeuille een beetje te verhogen. “We blijven licht overwogen in duration, met een voorkeur voor looptijden van vijf en zeven jaar, terwijl we onderwogen blijven aan de langere kant van de rentecurve.”

Mits van de beste kwaliteit

Bij bedrijfsobligaties manen Cudzil en Wilding tot meer voorzichtigheid. De rentespreads tegenover staatsobligaties zijn de laatste weken aantrekkelijker geworden, maar daar staan forse risico’s van een recessie tegenover. “Mocht de wereldeconomie sterk vertragen en handelsstromen tot stilstand komen dan stijgen de kansen op een faillissementsgolf.”

De focus ligt daarom op activa van hoge kwaliteit. “Onder de huidige omstandigheden is het volgens ons verstandig om prioriteit te geven aan liquide beleggingen van hoge kwaliteit.”

Op het moment van schrijven, woensdag 16 april 2025 om 11.30 uur, geeft een Amerikaanse tienjaars obligatie 4,32% rente.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 08:00 Pimco verkiest obligaties boven aandelen in nieuwe wereld
  • 02 jun Modelportefeuilles in beweging door stijgende Amerikaanse rente
  • 09 jun Capital Group rekent op aanhoudend hoge volatiliteit
  • 06 jun Uitgifte van groene obligaties op recordhoogte
  • 12 jun Amerikaanse staatsobligaties volgende pain trade

Onderwerpen

  • Obligaties

Nieuws van onze partners label connect

  1. 12 jun
    Duurzaam en defensief: mixfonds van Cardano wint prestigieuze prijs
  2. 11 jun
    "Strategische materialen zijn de olie van de 21e eeuw"
  3. 05 jun
    De wraak van de thuisspelers
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 17 april 2025 08:20 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Liever een Amerikaanse beursnotering
  2. Pimco verkiest obligaties boven aandelen in nieuwe wereld
  3. Must read: alle bommen en granaten
  4. Mijd geliquideerde en daarna gefuseerde fondsen
  5. Must read: Beleggers zitten vol in de markt
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Beleggers onderschatten aandelenrisico's
  3. Groene kantoorverbouwing levert grof geld op
  4. Koopargumenten Japanse aandelen stapelen zich op
  5. De risico's die duurzame beleggers nemen

Meest gelezen

  1. Must Read 11 jun

    Must read: Dit AI-model heeft het hoogste IQ
  2. Must Read 12 jun

    Must read: Beleggers zitten vol in de markt
  3. Must Read 13 jun

    Must read: alle bommen en granaten

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 30 apr

    Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen

    Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."

  • Impactbeleggen 16 apr

    Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers

    De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."

  • Impactbeleggen 31 mrt

    Beleggen in wapens? Nee, bedankt!

    Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Nee, water is het nieuwe goud

    Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."

  • Impactbeleggen 05 feb

    Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie

    Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."

  • Impactbeleggen 28 nov

    Het enorme potentieel van nature-based finance

    Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group