Handelsoorlog wind in de rug voor hedgefondsen Professionele beleggers maken zich behoorlijke zorgen over de effecten van de agressieve handelspolitiek van Donald Trump. Voor hedgefondsen geldt dat niet. 6 maart 2025 07:50 • Door IEXProfs Redactie Voor professionele beleggers in alternatieve investeringen zijn er dit jaar drie risico’s die eruit springen. Dat is ten eerste een door de VS geleide handelsoorlog (34% ziet dit als groot risico), ten tweede het weer oplaaien van inflatie (31%) en ten derde andere globale geopolitieke conflicten (21%). Over een recessie, begrotingstekorten en een kredietcrisis maken slechts weinigen zich zorgen. Dat blijkt uit een rondvraag van Amundi onder 200 professionals tijdens hun jaarlijkse conferentie over alternatieve beleggingen zoals hedgefondsen, vastgoed, infrastructuur en private markets. Tit-for-tat Een van de deelnemers aan de conferentie - Karen Karniol-Tambour van Bridgewater Associates – verklaart haar zorg over een handelsoorlog uit het feit dat de financiële markten nog nauwelijks rekening houden met een “tit-for-tat” bij de handelstarieven. Een handelsoorlog is met andere woorden nog niet verwerkt in de koersen. Voor hedgefondsen en andere specialisten in alternatieve beleggingen zijn de bovengenoemde risico’s ook een kans. Een hedgefonds met een short/long-aandelenstrategie kan bijvoorbeeld bescherming bieden tegen koerscorrecties en een verhoogde volatiliteit. Multi-strategie Tijdens de Amundi-conferentie gaf 21% aan de grootste kansen te zien in een multi-strategische benaderingen, waarbij het belang van een evenwichtige verdeling over meerdere (alternatieve) beleggingen wordt benadrukt. 19% had een voorkeur voor macrostrategieën, 17% CTA’s (handel met futurescontracten) en 14% event-driven. Hedgefondsen De professionele beleggers gaven verder aan onder welke omstandigheden ze hun allocatie naar hedgefondsen zouden verhogen. 38% zou dat doen als aandelen en obligaties overgewaardeerd lijken te zijn, 32% in een omgeving waarin economische of inflatierisico's terugkeren en 18% in een omgeving met een lage korte rente. 74% gaf tenslotte aan dat de primaire functie van hedgefondsen voor hun is dat ze een lage correlatie hebben met andere beleggingen. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 03 dec Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag Capital Group ziet de economische groei in de VS en in Europa in 2026 dichter bij elkaar komen, terwijl het rentebeleid juist uiteenloopt. Wat betekent dat voor de obligatievoorkeuren van de Amerikaanse vermogensbeheerder?
Assetallocatie 02 dec Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken Fidelity International verwacht dat risicovolle activa het in 2026 weer goed zullen doen. Het grote vraagteken is hoe de VS omgaat met een stug hoge inflatie, terwijl de economische groei afneemt.
Assetallocatie 01 dec “Wij leven in een nieuwe tijd” Wat kunnen beleggers in 2026 verwachten? Beleggingsexperts en de hoofdeconoom van Candriam keken tijdens de recente mediadagen van deze Europese vermogensbeheerder in Brussel alvast vooruit. Lang verhaal kort: pas op met bedrijfsobligaties, dollar verzwakt verder, tech blijft de baas.
Assetallocatie 27 nov "Buiten Amerikaanse tech zijn er betere kansen te vinden" Ja, ook in 2026 blijft AI waarschijnlijk een belangrijk thema, maar de beste kansen ziet Vanguard bij kredietwaardige Amerikaanse obligaties, Amerikaanse waarde-aandelen en aandelen uit ontwikkelde markten buiten de VS. "Diversificatie, discipline en een duidelijk inzicht in risico zijn belangrijker dan ooit", benadrukt de vermogensbeheerder in zijn outlook.
Assetallocatie 25 nov MFS: Risico’s stijgen in obligatiemarkten De risico’s in de obligatiemarkt zijn toegenomen, maar blijven vooralsnog beheersbaar. Dat stelt obligatiemanager Pilar Gomez-Bravo van vermogensbeheerder MFS. Zij ziet ondanks de lastige omstandigheden nog steeds mogelijkheden om rendement te behalen met vastrentende waarden.
Assetallocatie 24 nov Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger Amundi AM verwacht dat aandelen volgend jaar wereldwijd blijven stijgen. Tot de favoriete sectoren behoren financials, healthcare, telecommunicatie en industrials omdat die sterk gaan profiteren van AI. In tegenstelling tot andere assetmanagers verwacht Amundi wel dat de ECB de rente in 2026 verder zal verlagen.