Obligaties stijgen weer als aandelen dalen Kwaliteitsobligaties verloren in 2021 hun rol als veilige haven. Zij daalden even hard mee met aandelen. Jason Kephart van Morningstar US heeft goede hoop dat obligaties de functie van veilige haven terugkrijgen zodra de inflatie weer onder controle is. Dan kan ook de klassieke 60/40-portefeuille weer in ere worden hersteld. 19 augustus 2024 08:00 • Door IEXProfs Redactie Augustus was voor de meeste beleggers tot nu toe geen al te beste maand. nou ja, voor veel aandelenbeleggers dan, want voor het eerst sinds lange tijd deden kwaliteitsobligaties wat er van ze verwacht mag worden. Ze stegen in waarde op het moment dat aandelen het slecht deden.Het is volgens Jason Kephart van Morningstar een voorzichtig teken dat de klassieke portefeuille, bestaande uit 60% aandelen en 40% obligaties, weer naar behoren functioneert. Sinds 2021 was dat zelden het geval. Als aandelen daalden, deden obligaties dat ook. Hun beschermende en diversifiërende functie was daardoor weg. In de eerste vijf dagen van augustus was dat dus anders. De Morningstar US Core Bond Index steeg bijvoorbeeld met 1,5% door de vlucht naar veiligheid en de hoop dat de Amerikaanse Federal Reserve dit jaar de rente zal verlagen. Volgens CME FedWatch was de kans op een renteverlaging met 50 basispunten in september opgelopen tot meer dan 50%, tegen slechts 3% een maand eerder. Dalende rente De rente daalde in lijn met de marktverwachtingen. Zo daalde de rente op een Amerikaanse 10-jarige treasury van 3,99% naar 3,78%. Zoals bekend stijgen de obligatiekoersen als de rente daalt.De grote vraag is natuurlijk of het geen eenmalige comeback is van obligaties als diversificator. Tussen 2000 en 2020 hadden kwaliteitsobligaties een duidelijke functie als stabilsator van de portefeuille. Er was gemiddeld een positief rendement in vrijwel alle maanden waarin aandelen daalden. Maar sinds 2021 is de negatieve correlatie doorbroken. De normaalgesproken veilige havens deden het zelfs nog slechter dan high yield obligaties. Inflatie doorslaggevend Kephart heeft goede hoop dat de beschermende rol van obligaties terug is van weggeweest. Cruciaal is volgens hem de verdere inflatie-ontwikkeling. Als inflatie langzaam maar zeker in rustiger vaarwater komt dan zijn renteverlagingen waarschijnlijker en kunnen obligaties outperformen op het moment dat aandelen dalen door bijvoorbeeld zorgen over de economie en de winstontwikkeling. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 16 apr Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."
Impactbeleggen 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt! Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.