Amerikaanse smallcaps wachten op desinflatie Amerikaanse smallcaps doen het volgens SSGA het beste als de economie rustig groeit en de inflatie onder controle is. Met de groei zit het wel snor, maar de inflatie moet verder omlaag. 21 juni 2024 09:20 • Door IEXProfs Redactie Het is ook dit jaar weer weinig soeps met de Amerikaanse small- en midcaps. Het is "dead money" zoals de Amerikanen zeggen. Indices zoals de Russell 2000 en S&P Midcap 400 blijven ver achter bij de S&P 500. De Russell 2000 staat nipt in de plus, terwijl de S&P 500 er al ruim 15% heeft bijgekregen. State Street Global Advisors (SSGA) heeft echter goede hoop dat de smallcaps aan de vooravond staan van een inhaalslag. Volgens analist Krzysztof Janiga hebben kleine bedrijven het probleem dat ze erg gevoelig zijn voor zowel inflatie als economische groei. Vorig jaar was het de angst voor een recessie die een rally in de weg stond. Dit jaar is het de inflatie, waar beleggers zich zorgen over maken. Janiga hoopt dat later dit jaar beide factoren de goede kant op gaan. Zachte landing Wat de smallcaps nodig hebben is een zachte landing met minder groei en minder inflatie. SSGA verwacht dat die er komt. Het moment verschuift alleen steeds verder naar achteren. Vooral de inflatiecijfers vallen steeds weer tegen. De trend is echter nog altijd goed, ook bij de inflatie, argumenteert SSGA. Het grootste gevaar is dat er bij het afkoelen van de economie toch nog iets misgaat en de landing niet zacht wordt, maar hard. Correlatie Als alles goed gaat, verwacht SSGA dat de smallcaps in grote lijnen de koers van Amerikaanse 10-jarige treasuries zullen volgen. De laatste weken waren wat dat betreft gunstig want de lange rente is teruggevallen van 4,7% naar 4,25%. Nou maar hopen dat dit doorzet. Dat zou ook mooi zijn voor obligatiebeleggers. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Impactbeleggen 16 apr Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."
Impactbeleggen 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt! Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.
Opinie 22 okt Financiële sector is het probleem én de oplossing voor de natuur Volgens Hadewych Kuiper van Triodos IM kan de klimaatcrisis alleen worden gekeerd als we de natuur weten te herstellen. Daarvoor is de financiële sector dringend nodig. Winstgevende duurzame projecten liggen voor het oprapen.