hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Robeco voorziet wereldwijde economische opleving in 2026

Robeco voorziet wereldwijde economische opleving in 2026

Robeco is inmiddels als een van de eerste assetmanagers door met de beleggingsoutlook voor 2026. De vooruitzichten voor met name aandelen blijven prima, zeker die uit Europa en de opkomende markten. Risico's zijn er ook.

18 november 2025 11:30 • Door IEXProfs Redactie

In zijn economische vooruitzichten voor 2026, met als titel De synchrone verschuiving, voorziet Robeco een zeldzame, kortstondige wereldwijde opleving die de Rotterdamse vermogensbeheerder doet denken aan 2017.

Afnemende handelsspanningen, een herstellende productiecyclus en de vertraagde effecten van monetaire verruiming komen samen. Ondanks aanhoudende onzekerheden kan de wereldeconomie volgend jaar in harmonie spelen, zij het kortstondig, meldt Robeco vandaag.

Hoge inkomens houden Amerikaanse economie overeind

Het basisscenario van Robeco gaat uit van een groei van het Amerikaanse reële bbp van 2,1% in 2026, ondersteund door AI-gedreven productiviteitswinst en fiscale stimulering van de One Big Beautiful Bill Act.

De Amerikaanse economie blijft echter verdeeld: de consumptie van hoge inkomens blijft hoog, terwijl huishoudens met een lager inkomen onder druk staan door de stijgende tarieven en vertragende banengroei.

Europese motor begint eindelijk te draaien

De groeimotor van Europa komt op toeren, met een versnelling van de activiteit in Duitsland dankzij fiscale stimuleringsmaatregelen. De eurozone laat naar verwachting een groei zien van 1,6%, geholpen door fiscale expansie en de uitgestelde consumentenvraag.

China lost vastgoedprobleem op

China heeft nog altijd te kampen met deflatoire druk, maar zou in de tweede helft van 2026 te maken kunnen krijgen met een binnenlandse opleving wanneer de schuldafbouw in de huizenmarkt zijn einde nadert.

In het positieve scenario wakkeren een afname van de geopolitieke schokken en een verbeterde binnenlandse consumptie in China de wereldwijde groei aan, waardoor de Amerikaanse bbp-groei stijgt naar 2,9% en de dollar sterker wordt.

Peter van der Welle, Multi-Asset Strategist bij Robeco: “De wereldeconomieën liggen even op één lijn, maar beleggers moeten wendbaar blijven en een evenwicht vinden tussen optimisme en voorzichtigheid in een datagedreven, beleidsgevoelige omgeving.”

Risico's zijn er ook

Potentieel voor aanhoudende aandelenrally

Robeco ziet potentieel voor een aanhoudende aandelenrally, vooral in rentegevoelige sectoren en regio's buiten de VS. De Amerikaanse waarderingen blijven hoog en dus zal de winstontwikkeling – vooral in de technologiesector – essentieel zijn.

Aandelen uit de eurozone lijken aantrekkelijk met het oog op hun waardering en de macro-economische rugwind.

Opkomende markten kunnen profiteren van een zwakkere Amerikaanse dollar en verbeterde handelsstromen.

Liever obligaties met korte looptijden

Binnen obligaties geeft Robeco de voorkeur aan kortere looptijden, omdat het verwacht dat de lange rente gaat oplopen.

De highyieldspreads blijven krap, wat het opwaartse potentieel beperkt, terwijl obligaties uit opkomende markten een redelijke carry bieden.

Cyclisch momentum positief voor industriële metalen

Industriële metalen zouden kunnen stijgen dankzij het cyclische momentum, terwijl goud te maken krijgt met gemengde signalen van de inflatie en het beleid van de Federal Reserve (Fed).

De assetallocatiekeuzes van Robeco

Energietransitie hoog op de agenda

Waar de instroom naar ESG-fondsen is gestabiliseerd, winnen thema's als klimaatadaptatie en verantwoorde AI volgens Robeco aan belang. "Beleggers zullen zich naar verwachting meer richten op energiegerelateerde thema's, het beheren van fysieke klimaatrisico's en het herbeoordelen van energie-intensieve sectoren zoals AI-infrastructuur."

Ondanks geopolitieke tegenwind en onzekerheid over de regelgeving blijft de duurzaamheidstrend op lange termijn volgens Robeco intact. "Europa blijft vooroplopen met duidelijke regelgeving en de uitgifte van groene obligaties, terwijl we in de VS gemengde signalen zien tegen de achtergrond van politieke polarisatie."

Rachel Whittaker, Head of Sustainable Alpha Research bij Robeco: “Duurzaam beleggen is niet aan het afschalen, maar aan het herijken. We blijven vasthouden aan onze beleggingsfilosofie voor de lange termijn, waarmee we het belang en de veerkracht van duurzaam beleggen versterken, niet op basis van trends, maar op basis van wetenschap en duurzame principes.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 03 feb De zes grijze zwanen van State Street
  • 04 feb Opkomende markten bieden aantrekkelijk instapmoment
  • 10 feb Winterspelen en beurzen gaan beide voor goud
  • 12 feb China in het Jaar van het Vuurpaard: geen vuur, wel stabilisatie
  • 08 jan "Groeicyclus houdt stand"

Onderwerpen

  • Assetallocatie

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 jan
    "Vermogensbeheer vereist tegenwoordig een bredere blik"
  2. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  3. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 18 november 2025 11:30 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: Beleggers moeten software(bedrijven) niet afschrijven
  2. Must read: Spraakmakende IPO's geven beursjaar 2026 kleur
  3. Must read: U zoekt een ijzersterke dividend-ETF?
  4. Must read: Goud is dus niet langer een veilige haven
  5. RBC Bluebay ziet juist wel kansen in langlopende Japanse obligaties
Populaire columns
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  3. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  4. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even
  5. Rentedaling helpt real assets uit dal

Meest gelezen

  1. Must Read 10 feb

    Must read: Goud is dus niet langer een veilige haven
  2. Must Read 11 feb

    Must read: U zoekt een ijzersterke dividend-ETF?
  3. Must Read 09 feb

    Must read: Japanse premier Sanae Takaichi heeft gegokt en gewonnen

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 09 feb

    Van greenwashing naar greenhushing

    ESG- en Impactspecialist Judith Sanders van ABN AMRO MeesPierson ziet de duurzaamheidsinspanningen van bedrijven gewoon doorlopen. Wel worden deze inspanningen niet langer prominent uitgedragen.

  • Impactbeleggen 05 feb

    "Duurzaam beleggen is in het afgelopen jaar fundamenteel veranderd"

    Volgens Holly Turner, klimaatspecialist van Schroders Capital, hebben politieke polarisatie en macro-onzekerheid de discussie over impactbeleggen niet stilgelegd maar juist aangescherpt. Aan impactbeleggers de taak om te laten zien wat ze doen, waarom ze dat doen, en vooral, wat het oplevert.

  • Impactbeleggen 04 feb

    Natuurlijk kapitaal: van gratis goed naar serieuze beleggingskans

    Gautier Quéru, wereldwijd hoofd Natural Capital bij de Franse duurzame vermogensbeheerder Mirova, onderdeel van Natixis. Quéru beschouwt beleggingen in natuurherstel als een even noodzakelijke als kansrijke stap naar een veerkrachtige economie.

  • Impactbeleggen 02 feb

    De groeiende waarde van schaarser wordende Europese landbouwgrond

    Wie in landbouw investeert, koopt geen abstract rendement maar een stukje werkelijkheid. BNP Paribas AM laat zien hoe voedselproductie, biodiversiteit en kapitaal onlosmakelijk met elkaar zijn verbonden. De beleggingscase is ijzersterk.

  • Impactbeleggen 30 jan

    Hoe pensioenvermogen het positieve verschil maakt

    Private equity, private debt, duurzame vastgoed en landbouw en social bonds helpen alle op hun eigen manier om gezondheid, kansengelijkheid en de leefkwaliteit te verbeteren. De specialisten van Achmea IM schetsen de voor- en nadelen van de verschillende beleggingsvormen.

  • Impactbeleggen 22 jan

    Amundi's 6 duurzame beleggingsconvicties van 2026

    Het Franse Amundi schetst de zes belangrijkste ontwikkelingen in het duurzame beleggingslandschap.

Meer Impactbeleggen
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2026 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2026 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group