hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  BlackRock rekent op enorme groei Europese private markten

BlackRock rekent op enorme groei Europese private markten

De Europese private markten zullen tot 2030 doorgroeien tot meer dan €5000 miljard aan beheerd vermogen. Dat verwacht BlackRock. "Daarmee behoort Europa tot de snelst groeiende regio’s binnen deze beleggingscategorie."

11 november 2025 12:55 • Door IEXProfs Redactie

Structurele megatrends, zoals kunstmatige intelligentie, de energietransitie en de herverdeling van toeleveringsketens, zullen zorgen voor een sterke groei van de Europese private markten. Tenminste, dat verwacht BlackRock.

De Amerikaanse vermogensbeheerder, die de afgelopen vijf jaar meer dan €70 miljard investeerde in Europese private markten, ziet grote kansen voor beleggers.

“Europa bevindt zich midden in een grote structurele herschikking van de kapitaalmarkten”, zegt Philipp Hildebrand, vicevoorzitter van BlackRock. Private markten spelen volgens hem een niet te stuiten rol in het financieren van groei en innovatie in het Europese bedrijfsleven.

Infrastructuur als groeimotor

Zo is Europa uitgegroeid tot een van de belangrijkste regio’s ter wereld voor infrastructuurinvesteringen. De omvang van Europese infrastructuurfondsen is in vijf jaar sneller gegroeid dan in enige andere regio en zal volgens BlackRock naar verwachting in 2030 meer dan €1100 miljard bedragen.

Volgens BlackRock wordt deze ontwikkeling versterkt door de energietransitie, digitalisering en de noodzaak om bestaande infrastructuur te moderniseren.

Nieuw instroomrecord

Naast private equity raakt ook private debt steeds meer in zwang. Naar verwachting zal het beheerd vermogen in Europa stijgen van ruim €450 miljard eind 2025 tot meer dan €800 miljard in 2030. Zo maken groeibedrijven en het MKB steeds meer gebruik van leningen, verstrekt door niet-bancaire instellingen.

In Europa gevestigde fondsen gericht op private markten hebben in de eerste helft van 2025 de instroom zien toenemen en liggen op koers om het record van 2024 te overtreffen. In de eerste zes maanden van dit jaar haalden ze in het VK €60,7 miljard op, gevolgd door €42,1 miljard in Frankrijk. In Nederland werd €12,4 miljard opgehaald.

Betere toegang private markten

Nieuwe regelgevingskaders, zoals ELTIF 2.0 en LTAF, maken het voor een breder publiek mogelijk om te beleggen in private markten. Dit type beleggingen waren voor kort alleen toegankelijk voor institutionele partijen, maar vermogende particulieren kunnen hier nu ook geld insteken.

“We verwachten dat toekomstige portefeuilles steeds meer een mix worden van 50% aandelen, 30% obligaties en 20% private markten,” aldus Fabio Osta, hoofd van het EMEA Alternative Specialists Team bij BlackRock.

De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. .

Deel via:

Lees meer

  • 23 dec Traditionele portefeuillespreiding werkt niet meer
  • 08 jan "Groeicyclus houdt stand"
  • 14 jan Het einde van de veilige haven
  • 23 dec Fidelity gaat met volle vaart 2026 in
  • 29 dec Spreiding is de name of the game

Onderwerpen

  • Assetallocatie
  • BlackRock

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 jan
    "Vermogensbeheer vereist tegenwoordig een bredere blik"
  2. 30 dec
    Eén sector, twee routes: hoe beleg je in AI via Nvidia en Broadcom versus via een AI-ETF?
  3. 16 dec
    Beurskansen in een uitdagende wereld
Meer van onze partners
IEXProfs Redactie Geplaatst op 11 november 2025 12:55 meer
Bio

De redactie van IEXProfs bestaat uit een team van financieel journalisten en werkt vanuit Amsterdam.

Recente columns
  1. Must read: 'Bitcoin kan makkelijk naar $500.000'
  2. Aandelen EM maken eindelijk hoge verwachtingen waar
  3. Must read: Stijgende koersen smaken naar meer
  4. Must read: Kopen op de top is juist slim
  5. Must read: Nieuw staatsschuldrenterecord voor de Amerikanen
Populaire columns
  1. Bijna de helft van de Nederlanders heeft pensioenspijt
  2. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  3. DWS: Bitcoin hoort in de portefeuille
  4. Zuid-Koreaanse discount blijft nog even
  5. Rentedaling helpt real assets uit dal

Meest gelezen

  1. Must Read 12 jan

    Must read: Kopen op de top is juist slim
  2. Must Read 14 jan

    Must read: 'Bitcoin kan makkelijk naar $500.000'
  3. Must Read 09 jan

    Must read: Nieuw staatsschuldrenterecord voor de Amerikanen

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 14 jan

    Impactbeleggen: van niche naar schaal

    Sinds 2019 groeide het kapitaal dat naar impactbeleggingen ging met 19% per jaar. In 2024 bedroeg de totale markt 1,6 biljoen dollar, aldus het Global Impact Investing Network (GIIN).

  • Impactbeleggen 12 jan

    Nieuw pensioenstelsel is katalysator voor impactbeleggen

    Volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea IM pakt het nieuwe pensioenstelsel (Wtp) goed uit voor impactbeleggen. Dat is een gunstige ontwikkeling. "Pensioenfondsen die impact structureel integreren, versterken niet alleen hun portefeuille onder de Wtp, maar dragen ook bij aan een veerkrachtige economie en een leefbare wereld voor toekomstige generaties."

  • Impactbeleggen 05 jan

    Natuur krijgt een prijskaartje

    Water, bodem en biodiversiteit raken schaarser. Dat brengt risico’s én kansen voor beleggers met zich mee. Wat lange tijd nauwelijks werd meegenomen in financiële analyses begint nu door te werken in beleggingskeuzes, aldus BlackRock Investment Institute.

  • Impactbeleggen 24 dec

    “De problemen die impactbeleggers willen oplossen, zijn reëel”

    Baillie Gifford houdt vast aan een overtuiging die de Schotse vermogensbeheerder al decennia huldigt: bedrijven die grote problemen oplossen, zijn structureel beter gepositioneerd voor groei. Dat maakt impactbeleggen volgens Rosie Rankin, hoofd impactstrategie van Baillie Gifford, tot een no brainer. Rob Stallinga sprak met haar.

  • Impactbeleggen 22 dec

    Impactfondsen zorgen inderdaad voor positieve veranderingen

    Private equity impactfondsen hebben volgens een recente Amerikaanse studie positieve effecten op de arbeidsomstandigheden. De fondsen investeren vaker in arme buurten en bedrijven waar vrouwen en mensen van kleur duidelijk betere carrièrekansen hebben.

  • Impactbeleggen 17 dec

    “ESG minder populair? Daar merk ik weinig van”

    John Ploeg, hoofd ESG-onderzoek bij PGIM, over de impopulariteit van duurzaam beleggen (niet), het rendementsverlies dat beleggers door ESG lopen (ook niet), de schade door klimaatverandering (zwaar onderschat), de oplossing die green bonds bieden (valt tegen) en de noodzaak van meer nucleaire energie (goed idee, mits met gemoderniseerde oude centrales).

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2026 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2026 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group