hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Liquiditeitskado voor de feestdagen

Liquiditeitskado voor de feestdagen

Renco van Schie van Valuedge is positief gestemd over de aandelenmarkten in de laatste weken van het jaar. Vooral de extra Amerikaanse liquiditieitsimpuls kan koersen hoger zetten. "Liquiditeit is het levensbloed van financiële markten en de voortekenen zijn dat die liquiditeit gaat verbeteren."

12 november 2025 07:30 • Door Renco van Schie

Met nog zes weken te gaan tot de kerst vragen beleggers zich af of we niet het beste van het jaar hebben gezien. Dit wordt versterkt doordat een aantal CEO’s van banken waarschuwen voor een mogelijke correctie van hooggewaardeerde AI-aandelen.

Omdat het positieve momentum in dure tech-bedrijven uiteindelijk zal afnemen, trekken we bij Valuedge de blootstelling naar aandelen geleidelijk breder. Juist voor die bredere markt zie ik positieve ontwikkelingen voor de rest van dit jaar. Zo schat voorspellingsplatform Polymarket de kans op 95% dat de langste shutdown van de Amerikaanse overheid deze week wordt beëindigd. De heropening van de overheid betekent dat Amerikaanse ambtenaren weer betaald gaan worden.

Meer liquiditeit op komst

Onderstaande figuur laat zien dat de Amerikaanse Treasury de laatste tijd veel geld heeft gestald bij de Fed. Deze honderden miljarden zullen in de komende weken weer worden uitgegeven. Dat zorgt voor een positieve liquiditeitsimpuls. Vorige perioden dat deze Treasury General Account (TGA) werd opgenomen, gingen gepaard met een goed beurssentiment.

 

Op 1 december stopt de Fed met Quantitative Tightening (QT), het verkopen van eerder opgekochte obligaties. Dit heeft ook een positief effect op de liquiditeit in de markt.

Eerdere signalen die duidden op krappere financieringscondities zijn mede hierdoor weer positief gedraaid. Op 10 december komt de Fed voor de laatste keer dit jaar bijeen. De markt prijst een kans van 70% in dat de rente opnieuw verlaagd wordt met 25 bp.

Sterke winsten

Leidende indicatoren laten zien dat de lagere rente effect begint te krijgen op de economische groei, terwijl alternatieve data over inflatie geen verontrustende signalen geven. Dit is positief voor de risicobereidheid van beleggers.

Nu we aan het einde komen van het 3e kwartaal cijferseizoen kunnen we ook de conclusie trekken dat winsten van bedrijven veel beter waren dan verwacht. Dit ondersteunt het beeld dat de economie in de meeste delen van de wereld verbetert. Na de black-out rondom het rapporteren van kwartaalcijfers kunnen bedrijven hun eigen aandelen weer gaan opkopen. Het hervatten van deze buyback programma’s voegt ook extra liquiditeit aan de markt toe.

Minder handelsspanningen

In oktober laaide het handelsconflict tussen de VS en China weer op. Na de handelsmissie van Trump in Azië, waar hij deals sloot met Maleisië, Zuid-Korea, Japan en China, is ook deze mistbank opgetrokken.

Deze week zijn er bovendien nieuwe handelsakkoorden (met lagere tarieven) in de maak met Zwitserland en India. Zo lijkt het risico op escalatie in de handel achter ons en zou een uitspraak van het Hooggerechtshof tegen de hoge importtarieven van Trump (Polymarket zegt 75% kans) zelfs verder opluchting kunnen brengen.

Historisch goede tijd

Liquiditeit is het levensbloed van financiële markten en de voortekenen zijn dat die liquiditeit gaat verbeteren. Dit komt op het moment dat we historisch gezien de beste tijd van het jaar in gaan. Aandelenmarkten boeken gemiddeld in 80% van de tijd een duidelijk positief rendement in de laatste twee maanden van het jaar.

Met het optrekken van verschillende mistbanken ben ik optimistisch voor een goed slot van dit beursjaar."

Renco van Schie

Renco van Schie is mede-oprichter en hoofd beleggingen van vermogensbeheerder Valuedge. De informatie in zijn artikelen is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 22 dec Meer kansen dan risico's in 2026
  • 14 jan Aandelen EM maken eindelijk hoge verwachtingen waar
  • 22 jan Amundi's 6 duurzame beleggingsconvicties van 2026
  • 19 jan Invesco gaat voor cyclische aandelen en high yield
  • 20 jan AEX doorbreekt 1000 punten: Doe niets!

Onderwerpen

  • aandelen
  • Opinie

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 jan
    "Vermogensbeheer vereist tegenwoordig een bredere blik"
  2. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  3. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
Meer van onze partners
Renco van Schie Geplaatst op 12 november 2025 07:30 meer
Bio Renco van Schie is mede-oprichter en CIO van Valuedge Vermogensbeheer. Na zijn studie Financiële bedrijfseconomie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam werkt hij in de dealingroom van ABN Amro als effectenhandelaar. In 2004 maakte hij de overstap naar zakenbank Credit Suisse First Boston. In 2012 startte hij samen met Theo van den Berghe vermogensbeheerder Valuedge. In het beleggingsbeleid is veel ruimte voor tactische aspecten, zoals sentiment, liquiditeit en technische analyse waardoor de visie vaak afwijkt van de consensus.
Recente columns
  1. Meer kansen dan risico's in 2026
  2. Liquiditeitskado voor de feestdagen
  3. "De euro is te sterk"
  4. De wederopstanding van smallcaps is nabij
  5. Europa niet zo exceptioneel
Populaire columns
  1. Waar ligt de Trump put?
  2. Liquiditeitskado voor de feestdagen
  3. Superioriteit Amerikaanse aandelen in 2025 helemaal niet zo zeker
  4. Meer kansen dan risico's in 2026
  5. Pas op met langlopende obligaties

Meest gelezen

  1. Must Read 10 feb

    Must read: Goud is dus niet langer een veilige haven
  2. Must Read 11 feb

    Must read: U zoekt een ijzersterke dividend-ETF?
  3. Must Read 09 feb

    Must read: Japanse premier Sanae Takaichi heeft gegokt en gewonnen

Assetallocatie

  • Assetallocatie 12 feb

    China in het Jaar van het Vuurpaard: geen vuur, wel stabilisatie

    Fidelity International ziet in het Chinese Jaar van het Vuurpaard, dat op 17 februari begint, een een beleggingsverhaal dat minder spectaculair oogt dan in 2025, maar wel evenwichtiger is. Beleggingsimplicaties?

  • Assetallocatie 10 feb

    Winterspelen en beurzen gaan beide voor goud

    Er blijken volgens obligatiebelegger Gerard Moerman van Aegon AM verrassend veel parallellen tussen de huidige Winterpelen in Milaan en de financiële markten.

  • Assetallocatie 04 feb

    Opkomende markten bieden aantrekkelijk instapmoment

    Ondanks de sterke koersstijgingen in 2025 zijn aandelen uit opkomende markten (EM) nog steeds aanzienlijk ondergewaardeerd. Volgens Stacie Mintz, Head of Quantitative Equity bij PGIM, biedt dit een aantrekkelijk instapmoment. "Na jaren van achterblijvende rendementen ten opzichte van ontwikkelde markten (DM), doen opkomende markten er weer toe."

  • Assetallocatie 03 feb

    De zes grijze zwanen van State Street

    Grijze zwanen zijn onwaarschijnlijke scenario's met een grote beursimpact. De kans is klein maar zeker niet onmogelijk. State Street Investment Management heeft voor dit jaar zes van dit soort scenario's opgesteld met de daarbij behorende beleggingsimplicaties.

  • Assetallocatie 29 jan

    Optimix houdt rekening met een tijdelijke correctie van goud en zilver

    Maar omdat de onderliggende oorzaken voor de prijsstijging van goud en zilver ongewijzigd zijn, houdt Optimix vast aan zijn posities in beide metalen.

  • Assetallocatie 27 jan

    Groeimomentum verschuift naar opkomende markten

    Qian Zhang van vermogensbeheerder Baillie Gifford voorziet een voortzetting van de bullmarkt in opkomende markten: “Sterkere macro-economische fundamenten, een beperkte positionering onder beleggers en de groeiende strategische rol van opkomende markten in technologie, energietransitie en innovatie vormen een solide basis. Dat maakt opkomende markten voor ons aantrekkelijker dan in eerdere cycli.”

Meer Assetallocatie
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2026 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2026 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group