hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  De duidelijke beleggingskeuzes van AllianzGI
label connect Wat is dit?
Connect is het branded contentplatform van IEX Media, waar we beleggingsprofessionals met elkaar in contact brengen. Van inzicht naar inspiratie. Ook partner worden? Wij vertellen u graag meer. Sluit

De duidelijke beleggingskeuzes van AllianzGI

De beleggingsvisie van AllianzGI voor het vierde kwartaal van dit jaar is opmerkelijk concreet. De assetmanager heeft een voorkeur voor aandelen, langlopend staatspapier, kredietwaardige bedrijfsobligaties, EMD en goud. De dollar kan verder verzwakken, terwijl het potentieel van AI groter is dan de markt nu denkt.

6 oktober 2025 08:00 • Door Connect

Allianz Global Investors (AllianzGI) heeft zijn beleggingsvisie voor het vierde kwartaal van 2025 bepaald. Daarbij wordt nader ingegaan op de stand van de wereldwijde markten, macro-economische trends en overtuigingen over de verschillende beleggingscategoriën.

Overgangsjaar 2025

2025 lijkt volgens AllianzGI een overgangsjaar te worden. Na de geopolitieke schok van "Bevrijdingsdag" passen de markten zich aan een nieuwe wereldorde aan die wordt gekenmerkt door verminderde zichtbaarheid en toegenomen fragmentatie. AllianzGI ziet dit als een vruchtbare omgeving voor actief beheer, waarbij spreiding over activaklassen en regio's belangrijker wordt dan ooit.

Macro: lichte daling groei-indicatoren

Macro AllianzGI's eigen Macro Breadth Growth Index laat een lichte terugval zien in de wereldwijde groei-indicatoren, gedreven door een dalend ondernemers- en consumentenvertrouwen. Terwijl de dienstensector veerkrachtig blijft, vertoont de productiesector tekenen van afname na de productieverhogingen als gevolg van de invoering van invoerheffingen.

Hoofdeconoom Christian Schultz: "Regionaal zien we stagflatoire risico's in de VS, waar de inflatie naar verwachting zal versnellen als gevolg van tarieven en beperkingen op de arbeidsmarkt.
Europa daarentegen vertoont tekenen van stabiliteit, met een getemperde inflatie en een verwachte budgettaire expansie in Duitsland.
Azië laat een gemengd beeld zien: de groei in China vertraagt ondanks stimuleringsmaatregelen en Japan wacht op sterkere herstelsignalen voordat het de rentetarieven aanpast."

Aandelen: AI-potentieel onderschat

AllianzGI signaleert verschillende trends in de aandelenmarkt. Michael Heldmann, CIO Equities, licht toe: "De belangrijkste trends zijn onder andere het streven naar strategische autonomie in Europa, met een sterke groei in de belangrijkste industrieën.

Smallcaps kunnen profiteren van Amerikaanse onshoring en wereldwijde renteverlagingen die de financiering en de risicobereidheid van beleggers verbeteren.

Ondertussen ziet China het momentum van AI-leiderschap en het herstel van de vastgoedsector en blijft de groei in India solide, gesteund door demografische ontwikkelingen en minimale blootstelling aan de Amerikaanse export.

Bij technologie neemt de interesse in humanoïde robots en intelligente machines toe dankzij AI en ontwikkelingen door toonaangevende bedrijven. De argumenten voor AI blijven sterk. We denken dat het potentieel van AI nog steeds onderschat wordt. Bedrijfssoftware blijft veerkrachtig ondanks de bezorgdheid over AI, met terugkerende inkomsten en hoge marges. Van AI wordt verwacht dat het eenvoudige taken stroomlijnt en de menselijke productiviteit verhoogt.”

Michael Heldmann

Vastrentende voorkeuren 

AllianzGI geeft de voorkeur aan een long duration bias in geselecteerde markten vanwege de zwakke economische groei en de druk op centrale banken om de rente te verlagen. Michael Krautzberger, CIO Public Markets, legt verder uit: "We verwachten een verdere versteiling van de rentecurve in belangrijke markten, zoals de VS. Wij denken dat perifere eurorentemarkten (zoals Spanje) te verkiezen zijn boven Amerikaanse Treasuries. We zijn voorzichtig voor Frankrijk, waar de politieke en fiscale risico's toenemen.

Qua bedrijfsobligaties kiezen we voor hoogwaardige emittenten met investment grade boven high yield, met een focus op niet-cyclische bedrijven en senior schuldpapier van banken.

Schuldpapier van opkomende markten profiteert van aantrekkelijke carry en een zwakke Amerikaanse dollar, vooral obligatiemarkten in lokale valuta zoals Brazilië, Zuid-Afrika en Peru.

Valutamarkt: Amerikaanse dollar kan verder verzwakken

Krautzberger: "Wij zijn bearish voor de Amerikaanse dollar gezien de vertragende Amerikaanse groei, de verwachte renteverlagingen en de toenemende risico's voor de onafhankelijkheid van de Federal Reserve. Wij geven de voorkeur aan FX longs in de euro en de Koreaanse won ten opzichte van de Amerikaanse dollar. Wij geven ook de voorkeur aan shorts in het Britse pond ten opzichte van de Noorse kroon, de Australische dollar en de Chinese renminbi."

Michael Krautzberger

Multi-asset: Liever aandelen dan obligaties

AllianzGI verkiest aandelen boven obligaties en obligaties boven cash. Greg Hirt, Global CIO Multi-Asset geeft commentaar: "Wij denken dat aandelen hun recente momentum kunnen vasthouden in een omgeving die over het algemeen risicovol is, ook al zijn de fundamentele factoren verzwakt. Maar hoewel we long zijn op aandelen, maken we ook actief gebruik van optiestrategieën om te profiteren van schommelingen in de volatiliteit. Opkomende markten zijn onze favoriete aandelenmarkten, geholpen door een zwakke dollar, verbeterde bedrijfswinsten, een onderallocatie door veel beleggers en een sterk prijsmomentum.

Onze vooruitzichten voor staatsobligaties blijven grotendeels neutraal, hoewel we van steepeners blijven houden. We geven nog steeds de voorkeur aan de eurozone boven de VS vanwege de milde inflatiecijfers maar we zijn voorzichtig wat Frankrijk betreft, gezien de politieke onrust. Schuldpapier van opkomende markten wordt een favoriet voor de langere termijn dankzij conservatief fiscaal en monetair beleid.

Nu de status van de Amerikaanse dollar als wereldwijde reservevaluta op de proef wordt gesteld, komt goud naar voren als de belangrijkste veilige haven bij uitstek en wij blijven het zien als de ultieme diversifier. We hebben een negatieve langetermijnvisie op de Amerikaanse dollar en we positioneren ons voor verdere dalingen op de korte termijn."

Greg Hirt

Deel via:

Lees meer

  • 24 nov Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger
  • 14 jan Het einde van de veilige haven
  • 19 jan Invesco gaat voor cyclische aandelen en high yield
  • 29 jan Optimix houdt rekening met een tijdelijke correctie van goud en zilver
  • 03 feb De zes grijze zwanen van State Street

Onderwerpen

  • Obligaties
  • aandelen
  • Assetallocatie
  • Allianz global investors

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 jan
    "Vermogensbeheer vereist tegenwoordig een bredere blik"
  2. 10 dec
    Begrotingsproblematiek is verlegd van Europa naar China en de VS
  3. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
Meer van onze partners
Connect Geplaatst op 6 oktober 2025 08:00 meer
Bio Connect is het branded contentplatform van IEX Media. Deze content wordt gemaakt in samenwerking met onze Connect-partners.
Recente columns
  1. label connect LFDE en Aegon Asset Management
  2. label connect De duidelijke beleggingskeuzes van AllianzGI
  3. Alternatief voor traditionele vastgoedbelegging: investeren in hypotheken via Mogelijk
  4. Inkomstenbelasting voor zzp’ers in 2025: wat verandert er allemaal?
  5. Slim besparen als ondernemer om meer eigen vermogen te beleggen
Populaire columns
  1. label connect De duidelijke beleggingskeuzes van AllianzGI
  2. Slim besparen als ondernemer om meer eigen vermogen te beleggen
  3. Inkomstenbelasting voor zzp’ers in 2025: wat verandert er allemaal?
  4. Alternatief voor traditionele vastgoedbelegging: investeren in hypotheken via Mogelijk
  5. label connect LFDE en Aegon Asset Management

Meest gelezen

  1. Must Read 10 feb

    Must read: Goud is dus niet langer een veilige haven
  2. Must Read 11 feb

    Must read: U zoekt een ijzersterke dividend-ETF?
  3. Must Read 09 feb

    Must read: Japanse premier Sanae Takaichi heeft gegokt en gewonnen

Assetallocatie

  • Assetallocatie 12 feb

    China in het Jaar van het Vuurpaard: geen vuur, wel stabilisatie

    Fidelity International ziet in het Chinese Jaar van het Vuurpaard, dat op 17 februari begint, een een beleggingsverhaal dat minder spectaculair oogt dan in 2025, maar wel evenwichtiger is. Beleggingsimplicaties?

  • Assetallocatie 10 feb

    Winterspelen en beurzen gaan beide voor goud

    Er blijken volgens obligatiebelegger Gerard Moerman van Aegon AM verrassend veel parallellen tussen de huidige Winterpelen in Milaan en de financiële markten.

  • Assetallocatie 04 feb

    Opkomende markten bieden aantrekkelijk instapmoment

    Ondanks de sterke koersstijgingen in 2025 zijn aandelen uit opkomende markten (EM) nog steeds aanzienlijk ondergewaardeerd. Volgens Stacie Mintz, Head of Quantitative Equity bij PGIM, biedt dit een aantrekkelijk instapmoment. "Na jaren van achterblijvende rendementen ten opzichte van ontwikkelde markten (DM), doen opkomende markten er weer toe."

  • Assetallocatie 03 feb

    De zes grijze zwanen van State Street

    Grijze zwanen zijn onwaarschijnlijke scenario's met een grote beursimpact. De kans is klein maar zeker niet onmogelijk. State Street Investment Management heeft voor dit jaar zes van dit soort scenario's opgesteld met de daarbij behorende beleggingsimplicaties.

  • Assetallocatie 29 jan

    Optimix houdt rekening met een tijdelijke correctie van goud en zilver

    Maar omdat de onderliggende oorzaken voor de prijsstijging van goud en zilver ongewijzigd zijn, houdt Optimix vast aan zijn posities in beide metalen.

  • Assetallocatie 27 jan

    Groeimomentum verschuift naar opkomende markten

    Qian Zhang van vermogensbeheerder Baillie Gifford voorziet een voortzetting van de bullmarkt in opkomende markten: “Sterkere macro-economische fundamenten, een beperkte positionering onder beleggers en de groeiende strategische rol van opkomende markten in technologie, energietransitie en innovatie vormen een solide basis. Dat maakt opkomende markten voor ons aantrekkelijker dan in eerdere cycli.”

Meer Assetallocatie
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2026 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2026 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group