hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Nieuwe beurshausse in de maak

Nieuwe beurshausse in de maak

De wereldwijde aandelenmarkten lijken zich op te maken voor een nieuwe cyclus. Als we de signalen goed interpreteren, kan binnenkort het startschot klinken voor een langdurige rally, zegt beleggingsstrateeg Benoit Anne van vermogensbeheerder MFS.

1 oktober 2025 11:20 • Door Gastauteur IEXProfs

"Centrale banken wereldwijd zetten de geldkraan open. Renteverlagingen volgen elkaar in hoog tempo op en het aantal landen dat de rente verlaagt, nadert historische records. Zelfs de Amerikaanse Federal Reserve is weer aangehaakt, met verdere renteverlagingen in het vooruitzicht.

Deze run it hot-aanpak van het monetaire beleid leidt historisch gezien tot hogere koers-winstverhoudingen en dus tot hogere aandelenkoersen. Maar daar blijft het niet bij. Ook het begrotingsbeleid krijgt in veel landen een flinke impuls. Ondanks de al torenhoge tekorten plannen de VS, de EU, Japan en China forse extra uitgaven.

In de VS komt daar bovendien nog een dereguleringsoffensief bij, aangevuld met een extra programma dat investeringen moet stimuleren. Voeg daar de technologische innovatie (AI) aan toe, en je krijgt een cocktail die zomaar een nieuwe beurshausse kan ontketenen.

 

Benoit Anne

Maar pas op voor bubbels

Tegelijkertijd ontstaan er echter ook nieuwe risico’s van mogelijke bubbelvorming. De geschiedenis leert dat bubbels vaak ontstaan wanneer goedkoop geld, technologische doorbraken en versoepelde regelgeving samenkomen. Hoewel deze mix een stevige rally kan voeden, eindigt het feest meestal zodra centrale banken de teugels weer aantrekken.

"Bubbels ontstaan vaak wanneer goedkoop geld, technologische doorbraken en versoepelde regelgeving samenkomen"

Kortom: we bevinden ons mogelijk in de vroege fase van een nieuwe aandelenhausse. Beleggers doen er goed aan zich te positioneren voor hogere waarderingen in de komende twaalf maanden. Maar het is zaak het hoofd koel te houden, want speculatieve excessen liggen op de loer.”


Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 06 okt Hoge schuld leidt noodgedwongen tot ruim monetair beleid
  • 06 nov Huidige AI-hausse is fundamenteel anders dan dotcombubbel
  • 12 nov Liquiditeitskado voor de feestdagen
  • 11 nov Vergrijzing is een probleem en een kans
  • 10 nov AI-hausse heeft ook ingrijpende gevolgen voor obligatiemarkt

Onderwerpen

  • aandelen
  • Opinie

Nieuws van onze partners label connect

  1. 13 nov
    "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken"
  2. 26 okt
    "Ondanks dip blijven vooruitzichten voor goud positief"
  3. 13 okt
    LFDE en Aegon Asset Management
Meer van onze partners
Gastauteur IEXProfs Geplaatst op 1 oktober 2025 11:20 meer
Bio

Gastauteur zijn professionals die volgens de redactie van IEXProfs bijdragen leveren die het waard zijn een groter beleggingspubliek te bereiken, maar die niet de intentie hebben om wekelijks of maandelijks een bijdrage te leveren als vaste medewerker of columnist. Bij de artikelen wordt een korte toelichting gegeven van de schrijver.

Recente columns
  1. label connect "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken"
  2. Storm in Washington, vlakke zee op Wall Street
  3. De verrassende comeback van Goldilocks in de obligatiemarkt
  4. AI-hausse heeft ook ingrijpende gevolgen voor obligatiemarkt
  5. Tien jaar na Parijs: wordt COP30 een nieuw keerpunt?
Populaire columns
  1. "Impactbeleggers staan aan de goede kant van de geschiedenis"
  2. label connect "Binnen tien jaar leven we in een getokeniseerde wereld"
  3. Het enorme potentieel van nature-based finance
  4. label connect "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"
  5. JSS Green Planet Fund: Kansrijk beleggen in een groene toekomst

Meest gelezen

  1. 11 nov

    Must read: Buffetts laatste brief
  2. 13 nov

    Must read: Afbouw hypotheekrenteaftrek is totaal geen probleem
  3. 14 nov

    Duitsers laten begrotingsdiscipline los en daar komen problemen van

Impactbeleggen

  • Impactbeleggen 10 nov

    Beter beheer van oceanen kan biljoenen opleveren

    Zeeën en oceanen zijn van onschatbare waarde voor mens en aarde. Maar het duurzame management van de blauwe economie laat te wensen over. Een investering van 550 miljard per jaar kan een veelvoud opleveren, heeft het World Economic Forum berekend.

  • Impactbeleggen 06 nov

    Tien jaar na Parijs: wordt COP30 een nieuw keerpunt?

    Lloyd McAllister, hoofd duurzaam beleggen bij Carmignac, schetst wat nodig is om de aankomende klimaattop tot een succes te maken.

  • Impactbeleggen 04 nov

    Klimaatcrisis dwingt bedrijven om in actie te komen

    Het World Economic Forum voorspelt een verlies van 1,5 biljoen dollar voor bedrijven als er niks gedaan wordt om de productiviteit van werknemers op peil te houden als de aarde opwarmt. Met acht stappen kan het productiviteitsverlies worden geminimaliseerd.

  • Impactbeleggen 22 okt

    Moeten impactbeleggers blij zijn met de groeiende markt van private beleggingen?

    Private markten groeien snel en trekken steeds meer impactkapitaal aan. Is dat een welkome ontwikkeling? Jos Kalb en Alexander Lubeck van Cardano over de kansen en risico's, en hoe institutionele beleggers hun impactambities het beste kunnen realiseren.

  • Impactbeleggen 20 okt

    Hivos-Triodos Fonds ontvangt grote kapitaalinvestering

    De Nederlandse ontwikkelingsbank FMO en de Österreichische Entwicklungsbank (OeEB) gaan 30 miljoen euro investeren in Hivos-Triodos Fonds, dat nu nog een beheerd vermogen heeft van 65 miljoen euro. Wat gaat er met dat geld gebeuren? We vroegen het aan Femke Bos, Director Impact private debt & equity bij Triodos IM en verantwoordelijk voor dit impactfonds.

  • Impactbeleggen 20 okt

    “Duurzame tegenwind is juist een kans”

    Voordat impactbeleggen een begrip werd, zette de Zwitserse vermogensbeheerder Pictet al een aantal succesvolle themafondsen in de markt die beleggen in oplossingen van de grote problemen waar mens en wereld mee kampen.

Meer Impactbeleggen
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
  2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
  3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
  4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group