"Aandelenmarkt oogt na recent herstel oververhit" De winstverwachtingen voor Amerikaanse bedrijven zijn te rooskleurig en ook de Europese aandelenmarkten vertonen tekenen van oververhitting, aldus CIO Vincenzo Vedda van vermogensbeheerder DWS. Het aandelenadvies gaat daardoor omlaag. "Een langdurige correctie in de loop van dit jaar is allesbehalve uitgesloten." 18 mei 2025 16:00 • Door IEXProfs Redactie De toegenomen economische onzekerheid is volgens CIO Vincenzo Vedda nog onvoldoende verwerkt in de huidige aandelenwaarderingen. Anders gezegd, de koersen staan te hoog. Vooral de Amerikaanse winstramingen zijn volgens Vedda veel te optimistisch ingeschat. "Daar komt nog het seizoenseffect van mei en juni nog eens bij. Historisch zit het de beurs dan vaak tegen." Vedda waarschuwt dan ook dat beleggers na het recente beursherstel moeten denken dat de weg omhoog automatisch doorgaat. “Het zou me niet verbazen als de opleving stilvalt zodra harde data aansluiten bij de al verzwakte vertrouwensindicatoren.” Ook bedenkingen over Europese aandelen Over naar de Europese aandelenbeurzen, waar beleggers dit jaar na jaren van terughoudendheid opeens veel van verwachten. Maar ook over de aandelenkansen in deze regio heeft Vedda na de koersrun van de laatste weken zijn bedenkingen. Zo staat bijvoorbeeld de AEX ytd ca, 5,7% hoger en dan is exclusief uitgekeerde dividenden. In Europa verwacht Vedda pas vanaf 2026 een groei-effect van het aangekondigde ruimere begrotingsbeleid. De extra uitgaven aan defensie en infrastructuur is een belangrijk argument waarom beleggers Amerikaanse aandelen hebben verruild voor Europese. Enfin, DWS verlaagt het risiconiveau voor aandelen van neutraal naar -1. Begin april hield de vermogensbeheerder nog vast aan een neutrale positie. “De recente rally heeft de waarderingen, vooral in de VS, weer opgedreven, terwijl de economische fundamenten verzwakken en het risico op recessie of stagflatie groeit. Een langdurige correctie in de loop van dit jaar is dan ook allesbehalve uitgesloten.” Voorkeur voor Europese credits DWS is positiever over de kansen voor beleggers in obligaties. Vedda: “De aanhoudende onzekerheid rond handelsconflicten drukt op de markten en vergroot de interesse in Europese staatsobligaties met langere looptijden. We blijven neutraal op Bunds, maar met een duidelijke voorkeur voor een steilere curve.” DWS heeft een voorkeur voor Europese investment grade obligaties, ondanks krappe spreads en relatief hoge waarderingen. “De fundamenten zijn solide en de vraag blijft robuust bij all-in rendementen van boven de 4%", zegt Vedda. Voor Amerikaans high yield blijft DWS neutraal, terwijl het advies voor Europees high yield wordt opgetrokken van -1 naar neutraal. De Redactie van IEXProfs bestaat uit verschillende journalisten. De informatie in dit artikel is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies, of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. . Deel via:
Assetallocatie 03 dec Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag Capital Group ziet de economische groei in de VS en in Europa in 2026 dichter bij elkaar komen, terwijl het rentebeleid juist uiteenloopt. Wat betekent dat voor de obligatievoorkeuren van de Amerikaanse vermogensbeheerder?
Assetallocatie 02 dec Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken Fidelity International verwacht dat risicovolle activa het in 2026 weer goed zullen doen. Het grote vraagteken is hoe de VS omgaat met een stug hoge inflatie, terwijl de economische groei afneemt.
Assetallocatie 01 dec “Wij leven in een nieuwe tijd” Wat kunnen beleggers in 2026 verwachten? Beleggingsexperts en de hoofdeconoom van Candriam keken tijdens de recente mediadagen van deze Europese vermogensbeheerder in Brussel alvast vooruit. Lang verhaal kort: pas op met bedrijfsobligaties, dollar verzwakt verder, tech blijft de baas.
Assetallocatie 27 nov "Buiten Amerikaanse tech zijn er betere kansen te vinden" Ja, ook in 2026 blijft AI waarschijnlijk een belangrijk thema, maar de beste kansen ziet Vanguard bij kredietwaardige Amerikaanse obligaties, Amerikaanse waarde-aandelen en aandelen uit ontwikkelde markten buiten de VS. "Diversificatie, discipline en een duidelijk inzicht in risico zijn belangrijker dan ooit", benadrukt de vermogensbeheerder in zijn outlook.
Assetallocatie 25 nov MFS: Risico’s stijgen in obligatiemarkten De risico’s in de obligatiemarkt zijn toegenomen, maar blijven vooralsnog beheersbaar. Dat stelt obligatiemanager Pilar Gomez-Bravo van vermogensbeheerder MFS. Zij ziet ondanks de lastige omstandigheden nog steeds mogelijkheden om rendement te behalen met vastrentende waarden.
Assetallocatie 24 nov Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger Amundi AM verwacht dat aandelen volgend jaar wereldwijd blijven stijgen. Tot de favoriete sectoren behoren financials, healthcare, telecommunicatie en industrials omdat die sterk gaan profiteren van AI. In tegenstelling tot andere assetmanagers verwacht Amundi wel dat de ECB de rente in 2026 verder zal verlagen.