Europese beleggers in de ban van Trump en de korte termijn Europese beleggers zijn het jaar begonnen met duidelijke voorkeuren, zo blijkt uit de Europese ETF-handel van afgelopen maand. 13 februari 2025 12:30 • Door Rob Stallinga In de maand dat Trump opnieuw werd geïnstalleerd als Amerikaans president kochten Europese ETF-beleggers vooral aandelen. Risk on dus. Ook grondstoffen en geldmarktfondsen waren gevraagd. Aan de trend om vooral wereldwijde en Amerikaanse aandelen te kopen werd in janauri een duidelijk gevolg gegeven. Dat Europese aandelen afgelopen maand beter rendeerden, valt ook af te lezen aan de Europese beleggersbereidheid om in Europese aandelen te stappen. Tech en financials waren de sectoren die in januari het meest in trek waren. Dat was ook niets nieuws. Hoewel Trump een sterk voorstander is van olie- en gas was de fossiele energiesector allesbehalve populair. Tijdens het vorige ambtstermijn van Trump presteerde deze sector bijzonder beroerd. Vreemd is dat niet. Zijn adagium Drill baby drill leidt tot een mogelijk overaanbod van olie en gat dat de fossiele energieprijzen onder druk kunnen zetten. In tegenstelling tot aandelenbeleggers zien obligatiebeleggers meer risico's. Een mogelijke handelsoorlog kan leiden tot een hogere inflatie waardoor de langere rentes zullen oplopen en de Fed extra voorzichtigheid is om de rentes op korte termijn te verlagen. Europese obligatiebeleggers kozen in dit klimaat voor de aanschaf van staatsobligaties. Hoezeer obligatiebeleggers hogere rentes vrezen, blijkt wel uit de gekozen looptijden. Simpel gesteld: hoe korter, hoe beter. Nieuw is dat Europese ETF-beleggers eindelijk goud kopen. De goudprijs loopt al meer dan een jaar flink op, maar tot vorige maand waren het vooral de centrale banken die goud insloegen. Nu hopen ook particulieren een goudgraantje mee te pikken. De droge constatering van Corné van Zeijl Dat is toch jammer. Hebben we de grootste goud rally, missen de goud etf beleggers die net. De afgelopen 4 jaar hebben ze alleen maar verkocht. pic.twitter.com/uK0GkPs2Gw — Corné van Zeijl (@beursanalist) February 13, 2025 Rob Stallinga is financieel journalist. De informatie in zijn artikelen is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
DE LAATSTE TICKETS! Kom vrijdag naar de IEX Beleggersdag! Hoe gaat de top van het Nederlandse bedrijfsleven om met Trump, geopolitiek, defensie en de verhouding tussen Europa en de VS? Kom aanstaande vrijdag naar de IEX Beleggersdag. Mis het niet en bestel nu uw tickets! VOL=VOL!
Impactbeleggen 30 apr Verstandig beleggen voor later is nu investeren in kinderen Het Triodos Future Generations Fund richt zich op het welzijn van kinderen, waarbij het rendement geenszins uit het oog wordt verloren, vertelt verantwoordelijk fondsmanager Sjoerd Rozing. "Zeker voor beleggers die extra spreiding willen aanbrengen, voegt het fonds echt iets toe."
Impactbeleggen 16 apr Impactbeleggen is wél in het belang van pensioendeelnemers De tijd van discussie en verwarring over impactbeleggen is volgens directievoorzitter Maureen Schlejen van Achmea Investment Management voorbij. Zij legt uit waarom impactbeleggen de juiste aanpak is voor pensioenfondsen. "Impactbeleggen is niet slechts een optie maar een inspirerende kans voor een betere toekomst."
Impactbeleggen 31 mrt Beleggen in wapens? Nee, bedankt! Investeren in wapens is een taak voor overheden, zeker niet voor duurzame beleggers, betoogt Hadewych Kuiper van Triodos IM. "Als investeerder is het simpelweg onmogelijk om te weten hoe, waar en door wie wapens zullen worden gebruikt."
Impactbeleggen 05 feb Nee, water is het nieuwe goud Waterschaarste is volgens Tongai Kunorubwe, hoofd duurzame obligaties bij T. Rowe Price, in het komende decennium een van de grootste uitdagingen voor de mensheid én een belangrijk risico voor de wereldwijde economische groei. Voor beleggers liggen er mooie kansen. "Iedere euro die in water wordt geïnvesteerd, genereert een economische opbrengst van 4 euro."
Impactbeleggen 05 feb Verantwoord beleggen is geen politieke kwestie Volgens managing director Hadewych Kuiper van Triodos IM hebben pensioenfondsen geen andere keuze dan om vol te investeren in de duurzaamheidstransitie. "De primaire taak van pensioenfondsen is het veiligstellen van een zo goed mogelijk pensioen. Het is dus logisch dat zij vermijdbare risico’s uitsluiten."
Impactbeleggen 28 nov Het enorme potentieel van nature-based finance Hadewych Kuiper van Triodos IM breekt een stevig lans voor nature-based financieringen. Het is volgens haar de enige manier om de afbraak van de natuur te stoppen. Daarnaast biedt het ook financieel rendement.