Wat is dit? Connect is het branded contentplatform van IEX Media, waar we beleggingsprofessionals met elkaar in contact brengen. Van inzicht naar inspiratie. Ook partner worden? Wij vertellen u graag meer. Sluit "ECB zal groei- en inflatieverwachtingen verlagen" De ECB zal de de rente vanmiddag met nog eens 25 basispunten verlagen en de groei- en inflatieprognoses voor 2024 en 2025 naar beneden bijstellen, schrijft Michael Krautzberger, Global CIO Fixed Income bij AllianzGI, die de inflatiestrijd voor gewonnen beschouwt. 11 september 2024 08:00 • Door Gastauteur IEXProfs “We verwachten dat de impact op de markt van het rentebesluit naar verwachting beperkt zal zijn. Maar het zou kunnen betekenen dat het renteverschil ten opzichte van Japan verder afneemt. Dat kan leiden tot een aanhoudend hogere volatiliteit van de euro tegenover de Japanse yen. Europese inflatie teruggevallen naar doelstelling Lagere wereldwijde inflatiecijfers hebben tot nu toe de ECB gelijk gegeven. De ECB was de eerste grote centrale bank die in deze cyclus verlaagde. Zowel de economische groei als de inflatie is over het algemeen zwakker uitgevallen dan de ECB in de zomer had verwacht. We verwachten daarom dat de Europese centrale bank haar groei- en inflatieverwachtingen voor 2024 en 2025 licht naar beneden zal bijstellen. Interessant is dat niet alleen de gerealiseerde inflatie is gedaald, maar dat ook de lonen lager zijn uitgevallen dan voorzien en dat de inflatieverwachtingen zijn teruggevallen naar de inflatiedoelstelling van de ECB. Dit staat in schril contrast met het sentiment aan het begin van het jaar, toen veel commentatoren spraken over 'langere tijd hogere inflatie'. Fed: rentedaling van 50 bp in zicht In de Verenigde Staten is de kans op een verlaging met 50 basispunten langzaam groter geworden, na twee zwakker dan verwachte arbeidsmarktrapporten en neerwaartse historische herzieningen. Mocht het inderdaad tot een verlaging met 50 basispunten komen, dan zou de internationale druk op de ECB kunnen worden vergroot om niet drie maanden na september met de volgende rentestap te wachten.” Michael Krautzberger Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Deel via:
Assetallocatie 08 jan "Groeicyclus houdt stand" Na een sterk maar onrustig beursjaar rijst de vraag of het huidige momentum standhoudt. Volgens Nadège Dufossé, Global Head of Multi-Asset bij Candriam wijst alles erop dat de cyclus niet breekt, maar van karakter verandert. Beleggingsimplicaties?
Assetallocatie 29 dec Spreiding is de name of the game Invesco ziet volop kansen in 2026. Wat minder Amerikaanse megacaps in de portefeuille zou verstandig zijn.
Assetallocatie 23 dec Traditionele portefeuillespreiding werkt niet meer Het BlackRock Investment Institute zoekt naar nieuwe manieren om de portefeuillespreiding nog enigszins op peil te houden.
Assetallocatie 23 dec Fidelity gaat met volle vaart 2026 in Fidelity International heeft er alle vertrouwen in dat 2026 positief begint. Maar aan de horizon zijn er wel wat wolken die op een storm kunnen duiden.
Opinie 17 dec Kan zilver blijven glanzen in 2026? Goud heeft dit jaar een mooie rit gemaakt, maar het staat in schril contrast met zilver dat ongeveer 120% in waarde is gestegen. Het grote voordeel van zilver boven goud is dat het een belangrijk metaal is voor hippe industrietakken als halfgeleiders, datacentra, zonnepanelen en elektrische auto's.
Assetallocatie 16 dec Beurskansen in een uitdagende wereld Wat hebben de markten volgend jaar in petto? Volgens hoofdeconoom Karsten Junius van J. Safra Sarasin krijgen beleggers in 2026 te maken met drie trends: structureel hoge onzekerheid, de verdere opmars van AI en vooral een soepel begrotingsbeleid. Beleggingsimplicaties?