hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Welke markt krijgt gelijk?

Welke markt krijgt gelijk?

De verschillende markten prijzen verschillende scenario’s in, schrijft Ralph Wessels. Welke krijgt gelijk? De hoofd beleggingsstrategie van ABN AMRO houdt vast aan het scenario van een herstellende wereldeconomie en is daardoor licht positief over aandelen én obligaties.

3 september 2024 08:00 • Door Gastauteur IEXProfs

De afgelopen weken hebben financiële markten niet stil gezeten. Vanaf half juli werd een correctie ingezet. Die kwam tot het kookpunt toen Amerikaanse macro-data duidde op een verhoogde kans op een recessie en beleggers hun posities in de Japanse yen moesten afbouwen als gevolg van commentaar van de Bank of Japan en een sterkere Yen. In alle consternatie bereikte de angstindicator, de VIX-index, kortstondig het op twee na hoogste niveau ooit.

Aandelenmarkten zetten herstel in

Maar net zo snel als de angst kwam, verdween deze ook weer en aandelenmarkten zetten een fors herstel in. De rally werd versterkt toen Amerikaanse inflatiedata en detailhandelsverkopen het recessiescenario duidelijk afzwakten en Fed-president Powell op Jackson Hole de eerste renteverlaging voor september aankondigde.

Hierbij zitten aandelenmarkten heel duidelijk op het spoor van een zachte landing voor de Amerikaanse economie. Het rooskleurige beeld op aandelenmarkten wordt versterkt met verwachte dubbelcijferige winstgroei voor dit (+10,1%) en volgend (+15,0%) jaar en hoge waarderingen voor de Amerikaanse markt.

Tegenstrijdige signalen

Kijkend naar andere markten, dan zijn die toch minder optimistisch. Duiden prijsdalingen van economisch sensitieve grondstoffen als olie en koper op zwakke wereldwijde economische groei? Impliceert de zwakkere dollar het gebrek aan vertrouwen van internationale beleggers? En tonen de stijgende goudprijs, dalende rentes en een platte Amerikaanse rentecurve, die bijna weer oplopend is, niet een harde landing aan?

Historisch wordt het vaak spannend op de beurs als de rentecurve na een omkering weer oplopend wordt. Vaak gaat dit gepaard met de Fed die de rente begint te verlagen. Laten we nu bijna op dit punt zitten. De geschiedenis toont dat dan vervolgens de recessie zich aandient.

Opvallend is wel dat het beeld op de rentemarkt niet éénduidig is. High-yield obligaties, de meest risicovolle bedrijfsobligaties, tonen namelijk nog geen zwakte. Is het deze keer dan toch echt anders?

Visie

Hoewel ABN AMRO de kans op een Amerikaanse recessie heeft verhoogd van 20% naar 30%, houden wij vast aan ons basisscenario (50%) dat uitgaat van een afkoelende Amerikaanse economie en een wereldeconomie die beweegt naar trendmatige groei. Geen recessie dus, maar wel lagere rentes door de disinflatie.

Hierdoor blijven wij licht positief op aandelen en obligaties, maar verwachten wij wel meer bewegelijkheid de komende maanden.

Ralph Wessels
Ralph Wessels van ABN AMRO



Gastauteurs zijn beleggers die schrijven op persoonlijke titel. De informatie in deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen.

Deel via:

Lees meer

  • 09 jun Capital Group rekent op aanhoudend hoge volatiliteit
  • 01 jul Bijna de helft institutionele beleggers mist obligatierevolutie EM
  • 08 jul Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten
  • 10 jul Zomerdip of zomerhitte op de beurs?
  • 25 jun Hoge pieken en diepe dalen horen erbij

Onderwerpen

  • Obligaties
  • aandelen
  • Assetallocatie

Nieuws van onze partners label connect

  1. 09 jul
    Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro
  2. 09 jul
    Lang leve de Europese financiële revolutie
  3. 02 jul
    "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta"
Meer van onze partners
Gastauteur IEXProfs Geplaatst op 3 september 2024 08:00 meer
Bio

Gastauteur zijn professionals die volgens de redactie van IEXProfs bijdragen leveren die het waard zijn een groter beleggingspubliek te bereiken, maar die niet de intentie hebben om wekelijks of maandelijks een bijdrage te leveren als vaste medewerker of columnist. Bij de artikelen wordt een korte toelichting gegeven van de schrijver.

Recente columns
  1. Zomerdip of zomerhitte op de beurs?
  2. label connect Lang leve de Europese financiële revolutie
  3. Zon, zee en een economisch sprookje
  4. label connect "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta"
  5. Wanneer de kanonnen bulderen
Populaire columns
  1. "Impactbeleggers staan aan de goede kant van de geschiedenis"
  2. label connect "Reshoring biedt mooie kansen voor groene beleggers"
  3. Het enorme potentieel van nature-based finance
  4. label connect JSS Green Planet Fund: Kansrijk beleggen in een groene toekomst
  5. label connect ESG is dood, lang leve ESG 2.0!

Meest gelezen

  1. Must Read 10 jul

    Must read: tijd voor een herschikking van de portefeuille
  2. Must Read 07 jul

    Must read: Europese aandelen doen het dit jaar beter dan Amerikaanse?
  3. Must Read 09 jul

    Must read: durf te pieken

Assetallocatie

  • label connect

    Assetallocatie 09 jul

    Super Global vergroot beheerd vermogen met 500 miljoen euro

    In de zeer volatiele eerste helft van het jaar heeft Super Global Services SA haar groei voortgezet. Het bedrijf structureert voor bestaande en nieuwe klanten een breed scala aan beleggingsstrategieën, van multi-asset AMC's tot crypto-investeringen.

  • Assetallocatie 08 jul

    Fidelity International zoekt het vooral in de opkomende markten

    Fidelity International twijfelt aan de safe haven-status van de dollar en Treasuries. Bij aandelen en obligaties verwacht de vermogensbeheerder dat de verschuiving doorgaat van de VS naar andere delen van de wereld, en dan met name in de richting van de opkomende markten.

  • Assetallocatie 03 jul

    De duidelijke beleggingsvoorkeuren van Nuveen

    Beursgenoteerd vastgoed, municipal bonds, private credit en de Magnificent Seven behoren tot de favoriete beleggingen van vermogensbeheerder Nuveen voor de tweede helft van het jaar (en daarna).

  • label connect

    Assetallocatie 02 jul

    "Terugkeer van kapitaal voedt rally EMD in lokale valuta"

    Obligaties uit opkomende markten (EM) in lokale valuta presteerden ook in de afgelopen maand beter dan de meeste andere vastrentende beleggingscategorieën. Dankzij een terugkerende kapitaalinstroom, sterke fundamentals en aantrekkelijke reële rentes kan de rally doorgaan, schrijft Giulia Pellegrini, Lead Portfolio Manager Emerging Market Debt bij Allianz Global Investors.

  • Opinie 02 jul

    Hoe lang houdt de Amerikaanse obligatiemarkt stand?

    De Amerikaanse obligatiemarkt heeft zich helemaal hersteld van een zware dip in april en mei toen ceo Jamie Dimon van JP Morgan waarschuwde voor een "bond market crack". Maar er zijn economen die vrezen voor nieuwe grote barsten.

  • Assetallocatie 01 jul

    Bijna de helft institutionele beleggers mist obligatierevolutie EM

    De markt van obligaties uit opkomende markten groeit als kool. Toch laat nog bijna de helft van de institutionele beleggers deze markt links liggen. Te ingewikkeld, te weinig transparant, te volatiel zijn enkele argumenten. Terecht?

Meer Assetallocatie
LSEG Lipper Fund Awards
  1. Online magazine Lipper Fund Awards 2024
  2. Contrair en succesvol
  3. Beleggen in de energietransitie voor duurzame impact én performance
  4. “Op de lange termijn wint de dividendbelegger altijd”
IEX Profs

Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

 
© 2025 IEX Profs
  • Contact
  • Adverteren
  • Privacy Settings
  • Privacyverklaring
  • Disclaimer & Voorwaarden
  • Site feedback
  • Nieuwsbrieven
  • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
  • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
  • IEX Profs is onderdeel van IEX Group