hoofdinhoud
IEX Profs
Zoek pagina
desktop iconMarkt Monitor
  • Home
    • Aandelen
    • Obligaties
    • Alternatives
    • ESG
    • Impact
    • Beleggingsfondsen
    • Fondsselector
    • ETF's
  • Opinie
    • State Street SPDR ETF's
    • Triodos Investment Management
    • T. Rowe Price
    • LSEG Lipper
    • UBS
    • Partnercontent
  • Nieuwsbrief
  • Inloggen
Home  /  Column  /  Consensus: aandelen bieden nog altijd kansen

Consensus: aandelen bieden nog altijd kansen

Zetten aandelen hun koersstijgingen door? Dat was eind vorig jaar de grote vraag. Het antwoord vanuit de aandelenmarkt was overtuigend. Wereldwijd stegen de koersen dit jaar met meer dan 24%. De vraag is wederom actueel. Gaan aandelen nog hoger?

9 november 2021 09:00 • Door Eelco Ubbels

Voor de tiende achtereenvolgende maand is de consensus van 61 assetmanagers van mening dat de koersniveaus van aandelen nog voldoende vooruitzichten bieden. Maar voor de derde maand op rij neemt het aantal positieve aanbevelingen wel af.

Nu is 63% overwogen, drie maanden geleden was dit nog 81%. De top-15 van assetmanagers is optimistischer dan de consensus. Van de grote jongens heeft 93% een koopadvies voor aandelen.

Van deze top-15 heeft alleen T. Rowe Price twijfels over de vooruitzichten van de aandelenmarkt. In april dit jaar had deze assetmanager als enige van de top-15 een neutrale positie met als motivatie de hoge waarderingen. Die motivatie is er nog.

Geen risk-off

“Daarnaast zijn er nu ook nog zorgen over het verdere verloop van de coronapandemie, de kosteninflatie, belastingverhogingen en hogere rentes”, aldus de Amerikaanse assetmanager.

De overige veertien assetmanagers zien de aandelenmarkt nog hoger bewegen. Ja, de waarderingen zijn hoog, maar daar staan positieve bijstellingen van de winstverwachting tegenover, vinden zij. 

Ook is er nog altijd de verwachting dat de rente laag blijft en de verruimende maatregelen van zowel centrale banken als overheden zullen blijven. Zeker geen risk-off dus.

TINA onverminderd actueel

Een van de positieve assetmanagers uit de top-15 is Franklin Templeton, dit jaar de winnaar van de Asset Allocation Awards die jaarlijks door Alpha Research wordt uitgereikt.

“Door een lage rente in de ontwikkelde markten, dus een beperkt rendement op vastrentende waarden, hebben veel beleggers het gevoel dat er geen alternatief is voor aandelen en andere risicovolle activa in hun portefeuille," zegt Gene Podkaminer (zie foto), hoofd research bij Franklin Templeton.

“Op dit punt in de cyclus verwachten we dat de fundamentele groei boven trend zal blijven en daarom hebben wij aandelen in verhouding tot vastrentende waarden grotendeels overwogen. We verwachten dat de groei van de winst per aandeel en het dividendrendement de rendementen van aandelen verder zullen aanjagen.” 

Eugene Podkaminer van Franklin Templeton

Overige adviezen

Hoe ziet Franklin Templeton de overige allocatieverdeling? “Het rendement van vastrentende waarden zal waarschijnlijk beperkter worden met rentes die directioneel opwaarts bewegen. We voegen daarom ook alternatieve activa toe waarvan de risico-rendementsprofielen bescherming kunnen bieden en de volatiliteit van de portefeuille kunnen verminderen."

"Hieronder vallen reële activa die blootstelling aan inflatie hebben. Onze voorkeuren omvatten onder meer inflatie gekoppelde obligaties, zoals Treasury Inflation-Protected Securities, die verzekeringen bieden voor het geval de inflatie positief verrast. Daarnaast zijn we ook positief over grondstoffen door het beperkte aanbod in vergelijking met de hoge wereldwijde vraag."


Eelco Ubbels RBA is directeur/eigenaar van Alpha Research. Op IEXProfs presenteert hij regelmatig zijn visie op assetallocatiekwesties, gebaseerd op de database van Alpha Research, waarin de allocatie-opinies van grote Europese vermogensbeheerders worden verzameld. Deze column is niet bedoeld als professioneel beleggingsadvies of als aanbeveling tot het doen van bepaalde beleggingen. Twitter: @eelcoubbels.

Deel via:

Lees meer

  • 03 nov "Correctierisico is reëel"
  • 05 nov Volg de trend en vermijd valkuilen
  • 24 nov Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger
  • 02 dec Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken
  • 01 dec “Wij leven in een nieuwe tijd”

Onderwerpen

  • aandelen
  • Assetallocatie
  • Alpha Research

Nieuws van onze partners label connect

  1. 19 nov
    "Elke vergelijking tussen dotcombubbel en AI-hype gaat mank"
  2. 18 nov
    "Vooruitzichten voor aandelen blijven onverminderd positief"
  3. 13 nov
    "Europese aandelen kunnen in 2026 inhaalslag maken"
Meer van onze partners
Eelco Ubbels Geplaatst op 9 november 2021 09:00 meer
Bio Eelco Ubbels RBA is directeur/eigenaar van Alpha Research. De afgelopen vijftien jaar heeft hij als beleggingsprofessional gewerkt bij onder andere AXA IM, Sector Investment Managers en Petercam. Ubbels is specialist op het gebied van asset allocatie. Apha Research brengt op regelmatige basis rapporten uit over asset allocatie, waaronder de maandelijkse Asset Allocatie Consensus, waarin de allocatie-opinies van grote Europese vermogensbeherders worden verzameld. Diverse malen per jaar organiseert Alpha Research seminars over belangrijke topics voor vermogensbeheerders.
Recente columns
  1. Grondstoffen bovenaan kooplijst professionele beleggers
  2. Succesvol beleggen vraagt vooral om goede assetallocatie
  3. Assetallocatie is vooral een teamprestatie
  4. Dit zijn de genomineerden van de Asset Allocation Awards 2022
  5. Prijswinnend J.P. Morgan AM houdt vast aan risicovolle assets
Populaire columns

    Meest gelezen

    1. Must Read 04 dec

      Must read: De drie grote problemen van China
    2. Must Read 02 dec

      Must read: De opvolger van Fed-voorzitter Jerome Powell is bekend
    3. 01 dec

      Must read: Italië is niet langer het zorgenkind van Europa

    Assetallocatie

    • Assetallocatie 03 dec

      Capital Group: rente ECB omhoog, rente Fed omlaag

      Capital Group ziet de economische groei in de VS en in Europa in 2026 dichter bij elkaar komen, terwijl het rentebeleid juist uiteenloopt. Wat betekent dat voor de obligatievoorkeuren van de Amerikaanse vermogensbeheerder?

    • Assetallocatie 02 dec

      Ontwikkeling Amerikaanse inflatie is het grote vraagteken

      Fidelity International verwacht dat risicovolle activa het in 2026 weer goed zullen doen. Het grote vraagteken is hoe de VS omgaat met een stug hoge inflatie, terwijl de economische groei afneemt.

    • Assetallocatie 01 dec

      “Wij leven in een nieuwe tijd”

      Wat kunnen beleggers in 2026 verwachten? Beleggingsexperts en de hoofdeconoom van Candriam keken tijdens de recente mediadagen van deze Europese vermogensbeheerder in Brussel alvast vooruit. Lang verhaal kort: pas op met bedrijfsobligaties, dollar verzwakt verder, tech blijft de baas.

    • Assetallocatie 27 nov

      "Buiten Amerikaanse tech zijn er betere kansen te vinden"

      Ja, ook in 2026 blijft AI waarschijnlijk een belangrijk thema, maar de beste kansen ziet Vanguard bij kredietwaardige Amerikaanse obligaties, Amerikaanse waarde-aandelen en aandelen uit ontwikkelde markten buiten de VS. "Diversificatie, discipline en een duidelijk inzicht in risico zijn belangrijker dan ooit", benadrukt de vermogensbeheerder in zijn outlook.

    • Assetallocatie 25 nov

      MFS: Risico’s stijgen in obligatiemarkten

      De risico’s in de obligatiemarkt zijn toegenomen, maar blijven vooralsnog beheersbaar. Dat stelt obligatiemanager Pilar Gomez-Bravo van vermogensbeheerder MFS. Zij ziet ondanks de lastige omstandigheden nog steeds mogelijkheden om rendement te behalen met vastrentende waarden.

    • Assetallocatie 24 nov

      Amundi: AI drijft aandelen ook in 2026 hoger

      Amundi AM verwacht dat aandelen volgend jaar wereldwijd blijven stijgen. Tot de favoriete sectoren behoren financials, healthcare, telecommunicatie en industrials omdat die sterk gaan profiteren van AI. In tegenstelling tot andere assetmanagers verwacht Amundi wel dat de ECB de rente in 2026 verder zal verlagen.

    Meer Assetallocatie
    LSEG Lipper Fund Awards
    1. Dit zijn de winnaars van de LSEG Lipper Fund Awards 2025
    2. Topfonds Fresh Fixed Income Fund dubbel bekroond
    3. Enorme outperformance van dit obligatiefonds is moeilijk te negeren (IEXProfs)
    4. LSEG Lipper Fund Awards Netherlands 2025
    IEX Profs

    Meld u aan voor de IEX Profs dagelijkse nieuwsbrief

    en blijf op de hoogte van de laatste ontwikkelingen op de beurs!

     
    © 2025 IEX Profs
    • Contact
    • Adverteren
    • Privacy Settings
    • Privacyverklaring
    • Disclaimer & Voorwaarden
    • Site feedback
    • Nieuwsbrieven
    • Quotedata by Euronext   & powered by Infront
    • © 2025 IEX / van beleggers voor beleggers
    • IEX Profs is onderdeel van IEX Group